Vyhledávače.info » Články

Články

Jak se dělá a k čemu slouží klasifikační analýza klíčových slov

Analýza klíčových slov se používá k různým účelům. V tomto článku vám ukážu tzv. klasifikační analýzu, která pomáhá rozčlenit širší, obecnější téma na na užší, konkrétnější podtémata.

Marek Prokop, 28. únor 2012, 19:13 | Komentáře [21]

Kolik klíčových slov se vejde na jednu stránku

“Každou stránku optimalizujte na jedno či dvě úzce související klíčová slova.” Myslíte si, že je tato rada správná? Pak byste si měli přečíst, jak je to doopravdy.

Marek Prokop, 20. prosinec 2011, 19:10 | Komentáře [26]

Black hat SEO a metoda doorway stránek

Black-hat SEO používá mnoho různých technik. V tomto článku popíšu jednu z nejrozšířenějších, založenou na tzv. doorway stránkách. Nejprve ukážu konkrétní příklad použití metody, poté prozkoumám její výsledky a nakonec shrnu výhody a nevýhody.

Marek Prokop, 15. prosinec 2008, 17:04 | Komentáře [24]

Sklik pro inzerenty AdWords

Sklik—nový PPC systém Seznamu—nezapře svou inspiraci v AdWords. Podobnost obou systémů je pro inzerenty výhodná, skrývá však i určitá rizika. Ne vše, co stejně vypadá, se v Skliku skutečně stejně chová. Pokud ale rozdíly znáte, zkušenosti z AdWords se vám v Skliku vyplatí. (Aktualizováno 11. 10. 06)

Marek Prokop, 5. červenec 2006, 23:39 | Komentáře [6]

Dušan Janovský: Seznam se snaží být přísný

Jak obelstít Seznam? Tak to vám manažer jeho fulltextového vyhledávání neprozradí. Pozorní čtenáři se ale v rozhovoru, který Dušan pro Vyhledávače.info laskavě poskytl, dozvědí mnoho zajímavého.

Marek Prokop, 13. březen 2006, 20:03 | Komentáře [35]

Co je nepřímý link building

Budování zpětných odkazů (link building) ve prospěch komerčních webů bývá obtížné a nákladné. Pomoc přináší metoda, kterou nazývám nepřímý linkbuilding, neboť spočívá v odkazování na odkazující stránky.

Marek Prokop, 24. srpen 2005, 01:42 | Komentáře [12]

Proč se nezobrazují inzeráty AdWords

Zkouším Google AdWords, ale některé reklamy se mi v Googlu vůbec nezobrazují – tak začíná asi nejčastější dotaz, který od nováčků v AdWords dostávám. V tomto článku proto shrnuji všechny možné příčiny, kvůli kterým se inzeráty AdWords nezobrazují, a uvádím i jejich řešení.

Marek Prokop, 29. březen 2005, 15:54 | Komentáře [7]

Jak často jsou hledaná nejčastěji hledaná slova

Z žebříčků nejhledanějších slov se zdá, že uživatelé kladou vyhledávačům převážně jednoduché a často se opakující dotazy. Ve skutečnosti je tomu právě naopak. Uživatelé hledají stejnou věc stovkami různých dotazů, které se opakují jen zřídka. Pro marketing založený na vyhledávačích mají tyto unikátní dotazy velký význam.

Marek Prokop, 20. leden 2005, 01:56 | Komentáře [2]

Strategie optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Na strategii se v SEO často zapomíná. Aplikaci jednotlivých technik optimalizace pro vyhledávače by měl předcházet návrh strategie odvozený z reálných podmínek projektu. Rozhoduje zejména počet relevantních dotazů a jejich konkurenčnost.

Marek Prokop, 28. prosinec 2004, 01:21 | Komentáře [19]

Stavy klíčových slov v AdWords

Reklamním systém Google AdWords nedávno změnil způsob hodnocení relevance klíčových slov. Vznikly nové stavy slov V testování (In trial) a Čekající (On hold). Vysvětlím, co tyto stavy znamenají a jak s nimi nakládat.

Marek Prokop, 17. prosinec 2004, 13:08 | Komentáře [2]