Vyhledávače.info » Aktuality

Aktuality

Evropský vyhledávač se rozpadá

28. prosinec 2006 Trvalý odkaz na 'Evropský vyhledávač se rozpadá'

Ambiciózní francouzsko-německý projekt evropského vyhledávače Quaero, který měl pokořit americkou konkurenci, dostává první trhliny. Podle zprávy v PC Advisoru Německo upřednostní vlastní projekt Theseus.

Dotazy roku 2006

28. prosinec 2006 Trvalý odkaz na 'Dotazy roku 2006'

V prosinci se tradičně zveřejňují nejhledanější slova a fráze. Žebříčky za rok 2006 již vydal Google, Yahoo, MSN Live, Ask, AOL a Seznam. Na fakt, že vyhledávače popularitu dotazů v žebříčcích zkreslují, upozornil Danny Sullivan v článku The Lies Of Top Search Terms Of The Year.

Google nabízí stránky malým inzerentům

13. prosinec 2006 Trvalý odkaz na 'Google nabízí stránky malým inzerentům'

V USA již mohou používat reklamu AdWords i malé firmy, které nemají vlastní web. V rámci AdWords Starter Edition si mohou stránku vytvořit a hostovat u Googlu. U nás podobný model již delší dobu nabízí Seznam ve svém katalogu, i když ho ale neváže na PPC reklamu. Zdroj: Inside AdWords.

Vyhledávač módy

19. listopad 2006 Trvalý odkaz na 'Vyhledávač módy'

Společnost Riya usoudila, že se fulltextové vyhledávání pro módu nehodí a spustila alfa verzi vyhledávače Like založeného na vizuální podobnosti. Mezi prohledávané módní předměty patří například kabelky, šperky, hodinky a obuv.

Vyhledávač pro děti

18. listopad 2006 Trvalý odkaz na 'Vyhledávač pro děti'

Se zajímavým obchodním nápadem—vyhledávačem pro děti—přišla společnost InfoSpace. Zoo.com, jak se vyhledávač jmenuje, má uchránit mladistvé od nevhodného obsahu. Za takový však InfoSpace zřejmě nepovažuje reklamu, nenápadně rozmístěnou mezi nalezenými odkazy.

Formát Google Sitemaps se otevírá

18. listopad 2006 Trvalý odkaz na 'Formát Google Sitemaps se otevírá'

Google, Yahoo a Microsoft se dohodly na společném formátu XML Sitemaps a zveřejnily ho pod licencí Creative Commons. V praxi to znamená, že dosavadní formát Google Sitemaps začnou podporovat i vyhledávače Yahoo a Microsoftu, ke kterým se možná časem přidají další.

Postavte si Google na míru

24. říjen 2006 Trvalý odkaz na 'Postavte si Google na míru'

Chcete být první v Googlu? Ode dneška je to snadné, protože si můžete postavit vlastní Google na míru (Google Custom Search Engine) a určit, které stránky má prohledávat a které ne. Na budování vyhledávače může spolupracovat více lidí a výsledky vyhledávání lze integrovat do vlastního webu. Koncept Google Custom Search je podobný vyhledávači Rollyo, který využívá vyhledávací stroj Yahoo.

Google penalizoval Lipské veletrhy

22. říjen 2006 Trvalý odkaz na 'Google penalizoval Lipské veletrhy'

Google vyřadil ze svého indexu web Lipských veletrhů Leipziger-Messe.de kvůli používání tzv. doorway stránek. Po webu BMW je to už druhý významný německý web, který letos Google penalizoval za SEO spam. Zdroj: Philipp Lenssen.

Vyhledávače v IE 7

20. říjen 2006 Trvalý odkaz na 'Vyhledávače v IE 7'

Internet Explorer 7, který je oficiálně k dispozici od včerejška, integruje vyhledávání podobně jako FireFox či Opera. Neměl-li uživatel v předešlé verzi Exploreru nastaven jiný vyhledávač, automaticky se nastaví Live Search, jinak však vyhledávač Microsoftu nijak preferován není. Uživatelé si mohou vybrat z pěti dalších (mj. Google, Yahoo!, Ask) řazených abecedně. V novém Exploreru fungují i vyhledávací lišty (toolbary) Googlu a Yahoo. Zdroj: Search Engine Watch.

Nové funkce Google Webmaster Tools

18. říjen 2006 Trvalý odkaz na 'Nové funkce Google Webmaster Tools'

Google Webmaster Tools (dříve Google Sitemaps) nabízejí nové funkce. V přehledném grafu si můžete ověřit aktivitu Googlebota na svém webu a dokonce i nastavit, zda má indexovat vaše stránky rychleji či pomaleji. Další možnosti se týkají vyhledávání obrázků. Podrobnosti přináší Google Webmaster Central Blog.

« Novější aktuality | Starší aktuality »