Vyhledávače.info » Aktuality

Aktuality

Sklik nahradí Sponzorované odkazy

20. červenec 2007 Trvalý odkaz na 'Sklik nahradí Sponzorované odkazy'

Od 1. ledna 2008 se budou inzeráty Skliku zobrazovat nad přirozenými výsledky vhledávání Seznamu na místě současných Sponzorovaných odkazů. Tuto informaci již dříve zveřejnil Michal Krutiš v článku Seznam již nedoporučuje a tento týden ji Seznam oficiálně potvrdil.

Google aktualizoval doporučení pro webmastery

7. červen 2007 Trvalý odkaz na 'Google aktualizoval doporučení pro webmastery'

Google rozšířil svá doporučení pro webmastery (Webmaster Guidelines) a zejména jejich sekci quality guidelines, která nyní podrobně vysvětluje pojmy jako skrytý text (hidden text), lstivá přesměrování (sneaky redirects), nedostatek původního obsahu apod. Zároveň zdůrazňuje, že web, který doporučení nedodržuje, může být vyřazen z indexu.

Velké vyhledávače vracejí velmi odlišné výsledky

2. červen 2007 Trvalý odkaz na 'Velké vyhledávače vracejí velmi odlišné výsledky'

Dogpile publikoval studii podobnosti vyhledávačů, podle které se výsledky vyhledávání vyhledávačů Google, Yahoo, Live a Ask překrývají jen velmi málo. Míra shody mezi všemi čtyřmi vyhledávači činí 0,6 %, libovolné dva se v průměru shodují v 8,9 % výsledků.

V AdWords se ztučňují synonyma

2. červen 2007 Trvalý odkaz na 'V AdWords se ztučňují synonyma'

Od včerejška se v inzerátech AdWords ve výsledcích vyhledávání Googlu zobrazují tučně i slova, která Google chápe jako synonyma ke slovům v dotazu. Například na dotaz psí krmení se tedy v inzerátech zvýrazní i slova “krmivo” a “psy”. Dříve se tučně zobrazovala jen slova přesně se shodující se slovy v dotazu.

Google Hot Trends

25. květen 2007 Trvalý odkaz na 'Google Hot Trends'

Hot Trends je nová součást služby Google Trends. Jedná se o seznam 100 dotazů, jejichž popularita v USA nejrychleji roste. Dnes se na čelo žebříčku propracoval dotaz american idol winner.

Google hledá napříč jazyky

25. květen 2007 Trvalý odkaz na 'Google hledá napříč jazyky'

Google spustil beta verzi nástroje pro mezijazykové vyhledávání, který před pár dny slíbil. Vyhledávat lze zatím v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, portugalštině, ruštině, španělštině, arabštině, čínštině, korejštině a japonštině. Uživatel zadá dotaz v jednom jazyce, Google jeho dotaz přeloží do druhého jazyka, najde odpovídající stránky a ty přeloží zpět do prvního jazyka. Kvalita strojového překladu není dokonalá, takže služba je vhodná spíše pro uživatele, kteří určitý jazyk trochu ovládají, ne však tak dobře, aby v něm dokázali efektivně vyhledávat.

Vyhledávání napříč jazyky

20. květen 2007 Trvalý odkaz na 'Vyhledávání napříč jazyky'

Google minulý týden oznámil, že brzy spustí mezijazykové vyhledávání informací (cross-language information retrieval, CLIR). Vyhledávač využívající CLIR najde více výsledků tím, že dotaz uživatele automaticky přeloží do dalších jazyků a nalezené výsledky poté převede zpět do jazyka dotazu. (Zdroj: TechCrunch)

AdWords zobrazují skóre kvality

23. únor 2007 Trvalý odkaz na 'AdWords zobrazují skóre kvality'

Od včerejška se začíná v administraci Google AdWords zobrazovat skóre kvality (quality score). Zobrazování je potřeba zapnout pomocí odkazu Přizpůsobit sloupce (Customize Columns) na úrovni reklamní sestavy. Skóre kvality je pak ohodnoceno slovy Skvělé, OK nebo Slabé (Great, OK, Poor) a zároveň se zobrazí minimální nabídka (bid). Funkce se zpřístupňuje postupně, zatím není k dispozici ve všech účtech AdWords.

Wikipedia opět s nofollow

22. leden 2007 Trvalý odkaz na 'Wikipedia opět s nofollow'

Wikipedia opět označila externí odchozí odkazy atributem nofollow, aby omezila vznik SEO spamu. Poprvé tak učinila v lednu 2005, ovšem později atribut nofollow z odkazů opět odstranila. Událost komentuje mj. Andy Beal, Rand Fishkin, Barry Schwartz a Philipp Lenssen.

Zakladatel Wikipedie chystá vyhledávač

28. prosinec 2006 Trvalý odkaz na 'Zakladatel Wikipedie chystá vyhledávač'

Zakladatel Wikipedie James “Jimbo” Wales ohlásil projekt nového internetového vyhledávače, “který vše změní,” neboť bude postaven na kolaborativních principech Wikipedie a otevřeném softwaru (zdroj: Search Wikia). Kdy bude vyhledávač spuštěn a jak se bude jmenovat (spekulace Wikiasari se nepotvrdila), dosud není známo.

« Novější aktuality | Starší aktuality »