Vyhledávače.info » Aktuality

Aktuality

Seznam má nové statistiky hledání

2. únor 2008, 01:43 Trvalý odkaz na 'Seznam má nové statistiky hledání'

Seznam včera bez ohlášení spustil nové statistiky hledanosti dotazů obsahující údaje o hledaní volné i přesné shody. Statistiky se zobrazují odkazem Statistika hledaného dotazu pod výsledky hledání. Během dne se několikrát vystřídala stará a nová podoba statistik a údaje pro některé dotazy jsou zatím zjevně chybné. Zde je příklad statistiky hledání dotazu vyhledávače (screenshot).

Reklama ve vyhledávačích se netěší důvěře

12. říjen 2007, 11:08 Trvalý odkaz na 'Reklama ve vyhledávačích se netěší důvěře'

The Nielsen Company zvěřejnila výsledky globálního průzkumu důvěry spotřebitelů v různé druhy reklamy. Reklama ve vyhledávačích se s 34 procenty umístila až na jedenáctém místě. Za ní už jsou jen online bannery a textová reklama v mobilních telefonech.

Upravené úryvky ve vyhledávání Seznamu

12. říjen 2007, 10:59 Trvalý odkaz na 'Upravené úryvky ve vyhledávání Seznamu'

Seznam ohlásil změnu generování úryvků nalezených stránek ve výsledcích vyhledávání. Nově tvořené úryvky mají být kratší a přehlednější. Zdá se však, že základní principy se nezměnily — nadpisy jsou nadále preferované a meta description zřejmě Seznam stále nevyužívá.

Google potvrdil postihy za prodej zpětných odkazů

8. říjen 2007, 09:16 Trvalý odkaz na 'Google potvrdil postihy za prodej zpětných odkazů'

Google zřejmě začal postihovat weby, které prodávají zpětné odkazy. Postih může mít podobu podstatného snížení PageRanku a propadu ve výsledcích vyhledávání. Danny Sullivan, kterému tyto informace potvrdil nejmenovaný zdroj přímo z Googlu, přináší více informací v článku Official: Selling Paid Links Can Hurt Your PageRank Or Rankings On Google.

Nový vyhledávač zboží Seznamu

4. říjen 2007, 00:10 Trvalý odkaz na 'Nový vyhledávač zboží Seznamu'

Seznam převedl do ostrého provozu dosavadní beta verzi nového vyhledávače Zboží.cz. Výsledky hledání lze nyní filtrovat nejen podle ceny, ale i podle dostupnosti zboží na skladě a hodnocení služeb obchodu.

Google oficiálně o meta description

3. říjen 2007, 08:13 Trvalý odkaz na 'Google oficiálně o meta description'

Ačkoli obsah meta description nemůže ovlivnit pořadí stránky ve výsledcích vyhledávání Googlu, může dost podstatně zvýšit návštěvnost. V článku Improve snippets with a meta description makeover (Webmaster Central blog) Maile Ohye vysvětluje, proč dává Google dobře napsanému meta description přednost a jak takové description vytvořit.

Nový vyhledávač Live.com

28. září 2007, 12:37 Trvalý odkaz na 'Nový vyhledávač Live.com'

Microsoft včera inovoval svůj vyhledávač Live.com. Podle tiskové zprávy je nyní jeho index více než čtyřnásobný, zlepšila se relevance, rychlost, uživatelské rozhranní a přibyly nové funkce. V české verzi ale většina novinek zřejmě chybí.

Google v automobilech BMW

27. září 2007, 08:12 Trvalý odkaz na 'Google v automobilech BMW'

Koncem léta začala automobilka BMW v Německu nabízet ve svých vozech navigační systém s integrovaným vyhledavačem Google Local. Řidič si tak může snadno vyhledat např. nejbližší pizzérii a nechat se k ní navigačním systémem dovést. Další podobnosti a obrázky.

Google ukazuje přesný čas

26. září 2007, 11:17 Trvalý odkaz na 'Google ukazuje přesný čas'

Na dotaz time Google ukazuje přesný čas v lokalitě podle IP adresy uživatele nebo upřesněné v dotazu (příklad: time in london). Nyní doplnil i obrázek budíku, na kterém je aktuální čas také. Tento typ dotazů funguje jen v anglickém rozhranní Googlu.

Google spustil Conversion Optimizer

26. září 2007, 10:57 Trvalý odkaz na 'Google spustil Conversion Optimizer'

Google ve svém reklamním systému AdWords spustil beta verzi nového nástroje Conversion Optimizer, který řídí zobrazování inzerátů a ceny za klik podle pravděpodobnosti, s jakou dojde ke konverzi. Inzerent si jen na úrovni kampaně nastaví maximální přijatelné náklady na konverzi. Optimizer jde použít pouze u kampaní, které za posledních 30 dní dosáhly alespoň 300 konverzí.

« | Starší aktuality »